Regulamin Gościńca Śliwkowy Sad, czyli Ordnung muss sein!

Rezerwacja
 • Potwierdzeniem rezerwacji terminu pobytu jest wpłacenie zadatku w wysokości 50% ceny noclegu - do 7 dni po dokonaniu rezerwacji, oraz przesłanie potwierdzenia przelewu mailem.
 • W przypadku braku wpłaty zadatku rezerwacja jest anulowana.
 • Zadatek jest BEZZWROTNY i pokrywa koszty rezerwacji terminu.
 • Pozostałe rozliczenie (w tym kaucja za psa; czyt. pkt 10) następuje w dniu przyjazdu.

Prosimy podać w tytule termin pobytu, imię i nazwisko.
PKO Bank Polski 05 1020 5112 0000 7702 0407 4597

Warunki odwołania rezerwacji
 • W przypadku odwołania rezerwacji przepada zadatek.
 • Gdy rezerwacja dojdzie do skutku zadatek jest wliczany w cenę pobytu.
 • Wpłata zadatku równoważna jest z akceptacją ustalonych zasad w tym warunków odwołania rezerwacji.

Zasady ogólne
 1. Aktualny cennik otrzymacie Państwo w mailu, po wcześniejszym przesłaniu nam zapytania.
 2. Doba noclegowa trwa w godzinach 16.00 – 10.00. Prosimy o przestrzeganie godzin odjazdu i przyjazdu, ponieważ sami sprzątamy apartamenty i gotujemy posiłki a to wymaga nie lada organizacji.
 3. Cisza nocna trwa w godzinach 22.00 - 7.00. Dotyczy głośnych zachowań, mogących przeszkadzać innym domownikom: bieganie, skakanie, głośne rozmowy, muzykowanie itp, chyba, że uzgodniono z Gospodarzami inaczej (np. pobyt na wyłączność z imprezą urodzinową, Sylwester).
 4. Na terenie obiektu znajduje się bezpłatny, niestrzeżony parking dla gości.
 5. Z uwagi na oszczędzanie energii, w zimie prosimy ograniczać wietrzenie pokoi oraz zakręcać grzejniki podczas otwierania okien.
 6. Na terenie gospodarstwa odpady są segregowane. Informacji udzielają gospodarze.
 7. Zakaz używania otwartego ognia obowiązuje na terenie wszystkich budynków gospodarstwa i w ich obrębie.
 8. Pokoje są zamykane na klucz. Komplet kluczy zapasowych mają gospodarze. Zgubienie klucza od pokoju wiąże się z opłatą w wysokości 100 zł.
 9. Gospodarze nie ponoszą odpowiedzialności za mienie swoich gości, w tym za rzeczy pozostawione bez opieki na terenie gościńca, jak również samochody pozostawione na parkingu należącym do obiektu.
 10. Goście ponoszą odpowiedzialność materialną za zniszczenia powstałe na terenie obiektu w wyniku ich działalności i działalności osób, za które odpowiadają np. dzieci. Dotyczy to również zwierząt, których są właścicielami.
 11. Opłata za pobyt psa wynosi jednorazowo 50zł za każdego czworonoga. Właściciele psów, które im towarzyszą w Gościńcu winni są wpłacić 200 zł kaucji za każdego pupila, na wypadek przebywania psa w łóżku. Kaucja jest zwracana w dniu odjazdu, po uprzednim sprawdzeniu czystości pościeli. Pieniądze są przeznaczone na zakup karmy dla zaadoptowanych zwierząt lub opiekę weterynaryjną.
 12. Powstanie jakichkolwiek zniszczeń powinno być niezwłocznie zgłoszone gospodarzom.
 13. Stwierdzenie zniszczeń w pokoju lub na terenie obiektu, których Gość nie zgłosił gospodarzom, skutkuje obarczeniem opłatą za szkody, rachunek zaś zostanie wysłany na adres widniejący na koncie bankowym, z którego został opłacony zadatek.
 14. Nasz Gościniec posiada przydomową elektroniczną oczyszczalnię ścieków co jest przyjazne naturze. Urządzenie ma jednak swoje wymagania, więc bardzo prosimy nie wrzucać do toalety środków sanitarnych i higienicznych takich jak: chusteczki nawilżane, podpaski, tampony, ręczniki i chusteczki papierowe, prezerwatywy, patyczki do uszu itp. Papier w chusteczkach nie ulega rozkładowi i może spowodować poważną awarię.
 15. Gościniec, to nasz dom, nasze miejsce na ziemi. Nie obrażaj się, jeśli poprosimy Cię abyś zdjął buty, zanim wejdziesz po drewnianych schodach.
Zasady korzystania z wyżywienia
 1. W cenie noclegu nie jest zawarte śniadanie. Oznacza to, że śniadanie należy zamówić dodatkowo przy rezerwacji pobytu. Koszt śniadania to 30 złotych.
 2. Przy rezerwacji pobytu można zamówić dwudaniową obiadokolację w cenie 48 złotych.
 3. Standardowo podawane są posiłki mięsne. Dieta wegetariańska (bezmięsna i bezrybna) i wegańska (bez produktów odzwierzęcych, w tym nabiału, jaj, miodu) musi być wcześniej zgłoszona przez gościa gospodyni, najpóźniej 3 dni przed przyjazdem. Inne rodzaje żywienia wyceniane są indywidualnie (np. dieta ograniczająca spożycie glutenu) w momencie uzgadniania rezerwacji. Brak zgłoszenia innej diety niż wymienione powyżej w momencie składania rezerwacji, skutkuje brakiem możliwości przygotowania takiej diety.
 4. Zastrzegamy sobie prawo odmowy gotowania niestandardowych posiłków.
 5. Z uwagi na brak wykształcenia dietetycznego, gospodarze nie podejmują się gotowania według ścisłych zaleceń lekarskich przy alergiach i schorzeniach zagrażających życiu lub znacznemu pogorszeniu zdrowia (np. w przypadku celiakii).
 6. Posiłki wydawane są o określonych porach. Śniadania ok. godz. 9.00, a obiadokolacje ok. godz. 18.00. Prosimy wziąć to pod uwagę podczas zamówienia obiadokolacji u nas w dniu Waszego przyjazdu.
 7. Śniadania nie są porcjowane i podawane są w formie bufetu. Obiady są porcjowane.
 8. Na terenie obiektu można korzystać z mikrofalówki, lodówki, czajnika. Mamy również ekspres do kawy. Kawa do śniadania wliczona jest w cenę posiłku, poza śniadaniem kosztuje 5 zł. Zabrania się gotowania posiłków w pokojach oraz mycia naczyń w umywalkach. Brudne naczynia należny znieść do jadalni.
Zasady społeczne
 1. Głośne słuchanie muzyki nie przystoi na terenie całego gospodarstwa. Polecamy śpiew ptaków i kontemplację natury. Jeśli musisz słuchać muzyki, użyj słuchawek.
 2. Palenie tytoniu jest możliwe jedynie w miejscu wyznaczonym przez gospodarzy.
 3. Palenie ognisk w miejscach niewyznaczonych jest zabronione.
 4. Ze względu na wymagania ochrony przeciwpożarowej w pokojach i w częściach wspólnych nie wolno używać jakichkolwiek przyrządów lub aparatów zasilanych energią elektryczną lub gazową, nie będących wyposażeniem tych pomieszczeń i mogących wytworzyć zagrożenie pożarowe np. grzałek elektrycznych, grzejników, palników gazowych, kawiarek, poduszek elektrycznych. Jedynym wyjątkiem są certyfikowane ładowarki do telefonów, tabletów i komputerów. Zabrania się wnoszenia łatwopalnych materiałów, materiałów wybuchowych oraz materiałów o nieprzyjemnym zapachu.
 5. Spożywanie alkoholu w dużych ilościach oraz innych substancji psychoaktywnych w każdych ilościach nie jest akceptowane.
 6. Obowiązuje bezwzględny zakaz dokarmiania zwierząt.
 7. Odwiedziny osób niezameldowanych w Gościńcu Śliwkowy Sad muszą być bezwzględnie uzgodnione w gospodarzami.
 8. Integracja jest mile widziana i pożądana. Zarówno między gośćmi, jak i gośćmi, a gospodarzami.
Postanowienia końcowe
 1. We wszystkich sprawach, nie ujętych w niniejszym regulaminie, obowiązuje zasada „Zapytaj gospodarzy”.
 2. W przypadku naruszenia niniejszego regulaminu goście zostaną wymeldowani i będą musieli opuścić budynek w trybie natychmiastowym. Dotyczy to w szczególności przypadków zakłócania ciszy nocnej i każdego innego zachowania, które uniemożliwia spokojny wypoczynek pozostałym gościom.
 3. Wcześniejszy wyjazd gościa z powodu naruszenia regulaminu nie uprawnia go do żądania zwrotu kwoty za niewykorzystany pobyt.
 4. Przekroczenie progu Gościńca Śliwkowy Sad, tożsame jest z bezwarunkową akceptacją niniejszego regulaminu.
Szukaj